Wymieniając topowe marki obuwia, najczęściej skupiamy się na brandach sportowych typu Nike, Adidas, firmach znanych przede wszystkim z produkcji eleganckiego obuwia takich jak Santoni czy Loriblu oraz popularnych markach, o nazwijmy to przekrojowym asortymencie jak np. Lacoste. Nie można jednak zapominać o naszym rodzimym biznesie, tzn. polskich firmach obuwniczych, które również posiadają renomę.

Wólka Kosowska znana z…

Osoby nieco bardziej zaangażowane w biznes obuwniczy z pewnością często słyszą o czymś takim jak hurtownie obuwia w Wólce Kosowskiej. Jest to wieś położona w województwie mazowieckim, która słynie głównie z tego, że stała się centrum logistycznym dla firm i konsumentów zajmujących się handlem i kupnem towarów hurtowo. Warto wspomnieć, że w Wólce Kosowskiej swoją siedzibę główną ma także firma kurierska UPS.

Nie mogło zabraknąć polskich marek…

Hurtownia obuwia w Wólce Kosowskiej to miejsce, w którym znaleźć można buty wszystkich najpopularniejszych brandów światowych, aczkolwiek w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że sklepy tego typu umniejszają w jakiś sposób markom z Polski. W asortymencie posiadają buty bardzo wielu firm z kraju nad Wisłą, które aktualnie osiągają jakość porównywalną do tej, jaką oferują światowi giganci. Jeżeli istnieje coś takiego jak duma z narodowego obuwnictwa, to zdecydowanie możemy powiedzieć, że ją czujemy, a hurtownia obuwia w Wólce Kosowskiej to instytucja, która tę narodową dumę szerzy i propaguje.

Mocna pozycja…

Aktualnie świat wkroczył w fazę, w której kraje takie jak Polska zalewane są przez towary importowane zwłaszcza ze wschodu. Jest to spowodowane w głównej mierze tym, że są one tańsze, a cena produktu w połączeniu z kosztem transportu jest nadal mniejsza niż koszty związane z zatrudnieniem i produkcją towarów w Polsce. Jednak jeżeli chodzi o przemysł obuwniczy, zdecydowanie dobrym trendem jest to, że wielu konsumentów wybiera polskie firmy, przez co machina zostaje napędzana, a one utrzymują się na rynku. Miejsca takie jak hurtownia obuwia w Wólce Kosowskiej przyczyniają się w znacznym stopniu do promowania produktów polskich marek i to właśnie z tego względu w sklepach obuwniczych w całej Polsce, a także poza granicami kraju znaleźć możemy obuwie, które na metce napisane będzie miało made in Poland.

Stajemy w szranki…

Można by oczywiście się zastanowić, czy firma z Polski może mierzyć się z topowymi markami włoskimi czy hiszpańskimi? Niezależnie od tego, jak rozkłada się podział popularności w hurtowniach obuwia w Wólce Kosowskiej, właściciele dbają o to, aby zamawiający mieli łatwy dostęp do asortymentu polskich marek. Specjaliści to doceniają i to nie tylko ze względu na modny w ostatnim czasie proces wspierania rodzimych producentów, ale także ze względu na to, że najzwyczajniej w świecie są to dobre produkty. Fraza „najzwyczajniej w świecie” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ podsumowując ten artykuł, z pewnością można dojść do konkluzji, że w kwestii obuwniczej, Polska zdecydowanie ma się czym pochwalić i z pewnością nie odstaje od producentów z innych części globu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ