Jak zoptymalizować wydajność magazynu za pomocą programu do zarządzania magazynem?

Czy jesteś dealerem samochodowym i czy twój magazyn jest automatycznym automatem parkingowym? Czy prowadzisz centrum dystrybucji zajmujące się zarówno wieloma klientami, jak i dostawcami? Czy przechowujesz żywność, kwiaty, i potrzebujesz specjalnych warunków magazynowania? Czy twój magazyn obsługuje mały prywatny biznes sprzedający buty, odzież czy może przechowuje dwa tysiące magazynowych części samochodowych lub artykułów medycznych? Obecne technologie informatyczne mogą pomóc zwiększyć produktywność i obniżyć koszty w każdym przypadku. W tym artykule podzielę się pomysłami i technikami mającymi na celu optymalizację wydajności magazynu.

Konfigurowanie optymalnego WMS (z ang. Warehouse Management System) – oprogramowania do zarządzania magazynem – jest najczęściej zgłaszane przez specjalistów z branży logistycznej i przemysłowców jako najbardziej efektywny sposób na zreformowanie pracy magazynu. Przejęcie kontroli przez WMS może pomóc w zmniejszeniu codziennych operacji magazynowych, skróceniu przestoju sprzętu i optymalizacji zapasów.

Aby przejąć kontrolę nad wydajnością magazynu, koniecznie trzeba śledzić, mierzyć i analizować. Warto użyć GPS lub innego rodzaju trackerów do śledzenia pracowników magazynu. Pozwoli to nie tylko wzmocnić dyscyplinę i obniżyć koszty pracy, ale także zbierać dane do analizy pracy magazynu. Dzięki rozwiązaniu, które oferuje program magazynowy osiąga się świadomość, czy wózki widłowe jeżdżą bezczynnie i czy jeżdżą z dozwoloną prędkością. Zbieranie i analizowanie statystyk tras wózków widłowych może przynieść znaczące korzyści, ujawniając i eliminując potencjalnie kolizje z niebezpiecznymi obszarami lub wykrywając najczęstsze miejsca docelowe, ograniczając niepotrzebne nakłady zbierania zamówień. Oprogramowanie WMS może także pozwolić na lepszą widoczność danych statystycznych w czasie rzeczywistym i statystycznych, pozwalając na podejmowanie decyzji oraz zaangażować pracowników zajmujących się dystrybucją i produkcją do rozwoju systemu zarządzania magazynem.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ