Pożyczki online na dowód nie wymagają praktycznie żadnych formalności. Pożyczkodawca stawia jeden warunek – pełnoletniość poświadczona polskim dowodem tożsamości. Jeśli firma pożyczkowa posiada konto w tym samym banku, wówczas klient otrzyma pieniądze tego samego dnia, nawet w 15 minut po wysłaniu wniosku. Wiele osób ma jednak obawy, czy szybkie pożyczki są bezpieczne. Niektórzy uważają, że to najprostsza droga do spirali zadłużenia. Inni zwracają uwagę, że pożyczka bez formalności to często jedyny sposób na zdobycie niezbędnych funduszy. Kto ma rację?

Pożyczka bez zaświadczeń = wysokie ryzyko

Warto pamiętać, że typowe procedury przestrzegane przez banki, tj. sprawdzanie klienta w BIK/BIG oraz weryfikacja dochodów nie mają na celu utrudnienia życia kredytobiorcom. W ten sposób banki zabezpieczają się przed ewentualną niewypłacalnością klienta, a przy okazji chronią go przed bolesnymi konsekwencjami. Niestety, im mniej formalności musi pokonać klient, tym większe ryzyko problemów ze spłatą pożyczki. Niektóre parabanki zachęcają klientów sloganami typu: pożyczka bez zaświadczeń czy pożyczka bez BIK. Tym samym pożyczki online na dowód mogą uzyskać nawet osoby bezrobotne, utrzymujące się z pracy dorywczej, zasiłków czy alimentów. W wielu przypadkach klient bez zdolności kredytowej przekracza termin spłaty, a w konsekwencji parabank nalicza wysokie odsetki karne lub przedłuża termin za dodatkową opłatą. Gdy dług urośnie do niebotycznych rozmiarów, instytucja skieruje sprawę do komornika lub wezwie do zapłaty poręczyciela.

Nieuczciwe pożyczki na dowód

Wśród wielu rzetelnych pożyczkodawców, nie brakuje również oszustów, którzy trudnią się wyłudzaniem pieniędzy. Takie firmy zdają sobie sprawę, że po szybkie pożyczki najczęściej sięgają osoby „pod kreską”, nagabywane przez firmy windykacyjne i komorników. Zdesperowany klient zrobi wszystko, aby zdobyć pieniądze na spłatę długów – zgodzi się na lichwiarski procent, przymknie oko na skomplikowaną umowę i kruczki wypisane drobnym maczkiem, a nawet zgodzi się zastawić swoją nieruchomość. W Internecie można znaleźć również pożyczki online na dowód od prywatnych pożyczkodawców, którzy gwarantują pełną dyskrecję i całkowity brak formalności. Niestety, w ten sposób można łatwo trafić na osoby wręcz niebezpieczne, które stosują nielegalne środki w celu odzyskania długu.

Pożyczki online na dowód – szybko i bez zaświadczeń

Nie da się ukryć, że firmy pożyczkowe niejedną osobę uratowały z opresji. Nagła awaria auta, zepsuta lodówka czy wyjątkowa okazja wakacyjna last minute – to wydatki które trudno przewidzieć i pokryć z bieżących środków. Jeśli nie masz oszczędności na czarną godzinę, albo nie chcesz ruszać swojej finansowej poduszki bezpieczeństwa, szybka chwilówka może być dobrym rozwiązaniem. Dostaniesz pieniądze niemal od razu po wysłaniu wniosku, dzięki czemu możesz jeszcze tego samego dnia zostawić auto u mechanika, kupić nową lodówkę czy zapłacić za wycieczkę nim ubiegną Cię inni klienci.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ