Buty brogsy

Niektórzy do tej pory powtarzają słynne niegdyś powiedzenie: czyste buty są wizytówką człowieka. Często jesteśmy zbyt zabiegani, aby poświęcić szczególną uwagę naszemu obuwiu. Są jednak osoby, dla których buty stanowią synonim elegancji. O ile ubrudzone trampki podczas wypadu ze znajomymi mogą stać się co najwyżej obiektem żartów, o tyle zaniedbane lub niedostosowane do okazji obuwie może wpłynąć na odbiór twojej osoby w trakcie uroczystości lub spotkania biznesowego. Buty brogsy z pewnością zrobią jednak dobre wrażenie w towarzystwie.

Buty brogsy – charakterystyka

Półbuty dzielimy na kilka rodzajów. Nazewnictwo ma pomóc nam odpowiednio dopasować obuwie do całości stylizacji. Doceniają je zwłaszcza osoby, którym świat mody jest raczej obcy. Początkowo rozróżnienie poszczególnych typów obuwia może sprawiać nam kłopot, jednak z czasem nabierzemy wprawy. Warto jednak wiedzieć, że brogsy same w sobie nie klasyfikują się jako jeden z rodzajów obuwia. Ich mianem możemy określić zarówno niektóre oxfordy, jak i buty typu derby. Dzieje się tak, ponieważ charakterystycznym elementem brogsów jest tzw. ażurowanie, które wykonuje się na wielu rodzajach męskiego obuwia.

Jak powstały brogsy?

Historia butów brogsów sięga średniowiecznej Wielkiej Brytanii. Chociaż teraz kojarzą nam się one z eleganckimi stylizacjami, początkowo były użytkowane głównie przez… rolników. Brogsy, dzięki charakterystycznym ząbkowaniom wykonanym na skórze, ułatwiały im bowiem pracę w trudnych warunkach dzięki odporności na wilgoć. Do nóg przywiązywano je za pomocą rzemieni. Jeśli widziałeś kiedyś Szkota w tradycyjnym stroju narodowym, prawdopodobnie nosił on właśnie buty brogsy.

Jak to się często zdarza, rozwiązania niższych warstw społecznych przejęli także możnowładcy. Podobnie było w przypadku koszul, które zanim stały się eleganckim elementem stroju, stanowiły jedynie część bielizny. Buty brogsy najpierw uznano za uniwersalne. Obecnie natomiast stały się one jednym z najbardziej pożądanych elementów męskiej garderoby.

Buty brogsy w salonie Modini

W Modini znajdziesz wyłącznie buty brogsy najlepszej jakości. Wykonane ze skóry, dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, przypadną do gustu każdemu mężczyźnie. Pasują one zarówno do garnituru, jak i innych eleganckich stylizacji. Nadadzą również szyku nieco mniej formalnym strojom. Jeśli o nie zadbasz, mogą służyć ci przez długie lata podczas wielu ważnych uroczystości oraz spontanicznych wyjść w gronie przyjaciół i rodziny.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ