Kupno Nieruchomości w województwie Świętokrzyskim

Kupno wszelkiego rodzaju nieruchomości zazwyczaj wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi na poszukiwaniach. Rzadko zdarza się, aby w momencie podjęcia decyzji o zakupie, od razu trafiła się idealna oferta. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje, ale nie jest to reguła. W dzisiejszym artykule przedstawimy jak sprawnie wyszukiwać nieruchomości na terenie województwa świętokrzyskiego, w okolicach Kielc.

Pierwszym krokiem jest ustalenie budżetu. Warto pamiętać, że przy każdym kupnie mogą pojawić się dodatkowe koszty, więc warto mieć odłożone również zabezpieczenie na te okoliczności. Następnie trzeba określić poszczególne parametry, aby na wstępie odrzucić te ogłoszenia, które nie będą spełniały naszych kryteriów. Są nimi między innymi: metraż (w metrach kwadratowych), rodzaj nieruchomości (grunt, lokal mieszkalny, dom wolnostojący, gospodarstwo rolne, ziemia pod uprawę, magazyn, budynek przemysłowy itp.), lokalizacja (miasto, np. Kielce bądź Kielce i okolice), rynek (pierwotny, wtórny), stan (pod klucz, do odświeżenia, do remontu, do generalnego remontu, stan surowy zamknięty, stan surowy otwarty), cena (od do).

Kolejny krok to rozeznanie gdzie pojawia się najwięcej ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości w danym obszarze. Najbardziej popularnymi stronami internetowymi w Polsce są: https://kazo.pl/kielce, www.olx.pl, www.gumtree.pl, www.otodom.pl. Jeśli interesuje nas kupno od developera, warto spróbować przeszukać przeglądarkę internetową, wpisując określone frazy, na przykład: Nieruchomości na sprzedaż Kielce, Inwestycje na sprzedaż Kielce i okolice. Zdarza się także, że niektórzy sprzedający nie ogłaszają się w internecie, a w gazetach lokalnych, wywieszają banery na bramach i w oknach. Jeśli posiadamy trochę wolnego czasu, można po prostu pojeździć po okolicy.

W obszarze województwa świętokrzyskiego ceny nieruchomości są stosunkowo tanie, porównując do większych miast w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław. Dzięki temu jest możliwość kupna większego metrażu za mniejszą kwotę. Warto także negocjować ceny w trakcie spotkań ze sprzedającym. Najlepszym rozwiązaniem jest doszukanie się jakiejś wady, aby to właśnie nią poprzeć propozycję zmniejszenia kwoty zakupu.

Podsumowując, po określeniu budżetu najważniejsze jest ukierunkowanie na dogodne dla nas parametry. Po naniesieniu ich w przeglądarkach z automatu odrzucane są oferty, które nie dotyczą naszych preferencji. Niestety poszukiwania bywają czasochłonne i wymagają systematyczności, ponieważ codziennie pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ