ZAKUP, KTÓRY DBA O BUDŻET DOMOWY

Mając rodzinę, zaczynasz naprawdę odpowiedzialnie podchodzić do życia. Teraz już jesteś nie tylko „TY”, ale „WY”. Chcesz, aby twoim bliskim żyło się jak najlepiej. Zapewniasz im dach nad głową, nowe ubrania, wyżywienie i bezpieczny transport. Dziś powiemy ci, jak kupić samochód, bez nadwyrężania budżetu.

Niewiele osób może pozwolić sobie na zakup samochodu (szczególnie nowego) za gotówkę. W grę wchodzą dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. W dokonaniu takiej transakcji zazwyczaj pomagały nam banki, oferując kredyty. Jeszcze kilka lat temu leasing był przywilejem zarezerwowanym jedynie dla firm. Teraz jest inaczej. Osoby prywatne również mogą skorzystać z tej formy finansowania zakupu samochodu.

RÓŻNICE WIDOCZNE NA PIERWSZY RZUT OKA

Kredyt bankowy i leasing to dwie, zupełnie różne rzeczy. Kredyt udzielany jest przez bank. Ten dokładnie sprawdza naszą historię i zdolność kredytową. Jeśli uzna, że jesteśmy wypłacalni, otrzymujemy pieniądze na wybrany cel. Oprocentowanie takiego zakupu średnio wynosi około 9,99%. Do tego dochodzą prowizje i RRSO. W przypadku leasingu, sytuacja wygląda nieco inaczej. Firma, z której usług korzystamy wykupuje za nas wskazany pojazd i staje się jego właścicielem. Raty, które płacimy co miesiąc są tak jakby opłatami za comiesięczny wynajem samochodu. Gdy umowa będzie dobiegać końca, możemy zdecydować się na wykupienie auta od firmy leasingowej za ułamek jego wartości lub wymienić je na nowszy model, a sprzedaż pojazdu pozostawić jego właścicielowi. Różnice w ponoszonych przez klienta kosztach, widoczne są już na pierwszy rzut oka. Można sprawdzić to poprzez leasing dla osób prywatnych kalkulator. Znajdziemy go, m.in. na stronie https://cls.pl/kalkulator.

NIE MUSISZ BYĆ EKONOMISTĄ

Aby porównać oferty, proponowane przez banki z tymi od firm leasingowych, nie trzeba być wytrawnym znawcą rynku i ekonomii. Kalkulator leasingu samochodowego pozwala na szybkie ustalenie średniej wysokości opłat za pojazd o określonej wartości. Wypełnienie formularza zajmuje kilkanaście sekund. Musimy podać wartość pojazdu w kwotach netto oraz brutto. Poniżej znajdziemy dwie kolumny. Jedna z nich pokaże nam średnie wyliczenia bankowe, druga – leasingowe. Kalkulator leasingu samochodów zapyta nas o wysokość wkładu własnego, wyrażoną w procentach. Następnie powinniśmy określić to, na ile rat chcemy rozłożyć nasz zakup. W przypadku leasingu podajemy również procentową wartość samochodu, za którą będziemy chcieli wykupić go po wygaśnięciu umowy. Poniżej, natychmiast otrzymamy wyniki. Z pewnością są one pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie nowego pojazdu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ