Wirtualne biuro, czyli jak zaoszczędzić na wynajmie powierzchni biznesowej

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek podania adresu, pod którym będzie prowadzona jego działalność gospodarcza. Niektórzy wynajmują powierzchnię gospodarczą, inni rejestrują działalność we własnym mieszkaniu. Czasami jednak ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie okazuje się być dobrym. Rozwiązaniem jest wirtualne biuro 360, dzięki któremu możemy naprawdę sporo zaoszczędzić.

Wynajem powierzchni czy mieszkanie?

Jeszcze do niedawna przedsiębiorcy nie wiedzieli o możliwościach, jakie daje im wirtualne biuro. Z tego też powodu mieli do wyboru – albo wynajmą powierzchnię gospodarczą, albo zarejestrują działalność we własnym mieszkaniu. I jedno, i drugie rozwiązanie generowało spore koszty. W pierwszym przypadku mowa o kosztach rzeczywistych – wynajem nawet małego pokoju w większym mieście to ogromy wydatek, w szczególności dla młodych przedsiębiorców. Najwyższe ceny odnotowuje się w miastach wojewódzkich, lecz nawet w mniejszych miejscowościach koszty mogą być przewyższać możliwości osób prowadzących własną działalność. Niemniej jednak zarejestrowanie firmy we własnym mieszkaniu również nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim mamy wtedy ograniczone możliwości odliczania podatku VAT, a także zaliczania wydatków do kosztów uzyskania przychodów. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w swoim mieszkaniu, często poddawani są kontrolom podatkowym. Co więcej, zorganizowania spotkania biznesowego może okazać się bardzo trudne w warunkach domowych. Przyjęcie klienta również będzie wymagało znalezienia innego miejsca, bowiem wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie chce gościć kontrahentów w mieszkaniu.

Wirtualne biuro, realne oszczędności

Z pomocą przedsiębiorcom, zarówno młodym, jak i tym, którzy od dawna już działają na rynku, przychodzi wirtualne biuro. Jak dokładnie działa ta usługa? Otóż polega ona na wynajęciu adresu, pod którym zarejestrujemy działalność gospodarczą. Co istotne, wirtualne biuro istnieje naprawdę – to nie tylko lokalizacja, ale również rzeczywista siedziba dla każdej firmy. W wirtualnym biurze każdy przedsiębiorca może spokojnie pracować, a nawet spotkać się z klientem czy partnerem biznesowym. W zależności od wybranego zakresu usług, możemy liczyć na pomoc w księgowości, prowadzenie sekretariatu, segregowanie poczty. To tylko niektóre usługi, jakie oferuje dziś wirtualne biuro. Co więcej, dzięki niemu każdy przedsiębiorca może wiele zaoszczędzić. Podstawową opłatą, jaką uiszcza się na rzecz wirtualnego biura, jest opłata za wynajem adresu. Oscyluje ona w okolicach kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Niemniej jednak możemy zdecydować się także na dodatkowe usługi – wtedy nasza faktura będzie nieco wyższa. Warto mieć świadomość, że skupienie kilku usług w jednym miejscu, choć zwiększy nasze zobowiązanie, z drugiej strony może pomóc nam wiele zaoszczędzić. Przykładowo, nie będziemy musieli zatrudniać osoby do obsługi biurowo-administracyjnej naszej firmy, a nawet nawiązywać współpracy z biurem rachunkowym, jeśli zdecydujemy się na prowadzenie księgowości z pomocą wirtualnego biura.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ