Oferty pracy w Niemczech są dość różnorodne, jednak dominują wśród nich oferty pracy dla opiekunek osób starszych, zajęcia sezonowe przy zbiorach i przy hodowli kwiatów, oferty dla kierowców (kat. B, C+E) oraz oferty pracy w budownictwie. Spora część ogłoszeń jest skierowana do operatorów CNC i pokojówek. Natomiast prawie w ogóle nie pojawia się praca biurowa – Niemcy nie widzą potrzeby w zatrudnianiu cudzoziemek, skoro na rodzimym rynku pracy nie brakuje Niemek na to stanowisko. Mimo to znaleźliśmy kilka ofert, które są skierowane do polskich pracowników.

Oferty pracy biurowej w Niemczech

Zacznijmy od tego, kto potrzebuje Polaków do pracy biurowej w Niemczech. Oferty pochodzą przede wszystkim od polskich firm, które zatrudniają pracowników w delegacji na terenie Niemiec (np. budowlańców, operatorów maszyn, kierowców). Zadaniem pracownika biurowego będzie zatem prowadzenie dokumentacji oraz załatwianie rozmaitych spraw pracowniczych związanych z pracą, zakwaterowaniem, czy dojazdami.

Praca biurowa w Niemczech może również odbywać się na zlecenie polskiej agencji pośrednictwa pracy, która potrzebuje „łącznika” pomiędzy niemieckojęzycznym pracodawcą a polskimi pracownikami. Ponieważ agencja zlokalizowana w Polsce nie jest w stanie zajmować się wszystkim na odległość, musi zatrudniać osobę do koordynowania działań już na miejscu.  Pracę biurową można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę ogłoszeń takie frazy jak: referent ds. administracyjno-biurowych oraz pracownik biurowy Niemcy.

Jeśli jednak nie chcesz pracować dla polskiego pracodawcy, znaleźliśmy dla Ciebie kilka perełek, które powinny Cię zainteresować:

  • asystentka w biurze zarządu
  • specjalista ds. rozliczeń sprzedaży i administracji
  • koordynator/ka księgowości
  • specjalista ds. tłumaczeń/tłumacz
  • specjalista ds. obsługi klienta
  • koordynator zespołu
  • brygadzista magazynowy

Oferty te pochodzą od niemieckich firm, które prowadzą interesy na rynkach wschodnioeuropejskich, w tym również w Polsce.

Praca biurowa – Niemcy. Jakie wymagania musisz spełnić?

Jeśli interesuje Cię praca na stanowisku administracyjnym w Niemczech, podstawowym warunkiem jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, umożliwiająca swobodną konwersację i prowadzenie korespondencji. Co ciekawe, pracodawcy często nie oczekują wykształcenia wyższego (jak to ma miejsce w Polsce na podobnych stanowiskach), wystarczy średnie lub szkoła policealna o kierunku ekonomicznym lub administracyjnym. Ponadto wymagana jest znajomość obsługi komputera i środowiska MS Office, czynne prawo jazdy kat.B, mile widziane jest doświadczenie na podobnym stanowisku. Czasami pracodawca oczekuje dobrej znajomości dodatkowego języka, np. angielskiego lub czeskiego.

Jak widzisz, to podstawowe wymagania, bynajmniej nie „z kosmosu” i z pewnością warto wysłać swoje dokumenty aplikacyjne. Na zachętę warto dodać, że ze strony pracodawcy możesz liczyć na niemiecką umowę wraz z pakietem socjalnym, atrakcyjną pensję (8-10 tys. złotych), szkolenia zawodowe, benefity i dofinansowanie aktywności fizycznej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ