Obecnie standardowe kantory wymiany walut znacznie zwiększają swoje możliwości. Ich oferty poszerzają się o wiele innych usług walutowych, pozwalających na przykład na wykonanie przekazów pieniężnych, handel złotem, biżuterią czy kamieniami, a także umożliwiających zapłacenie rachunków, doładowanie telefonu czy spłacenie pożyczek lub rat na ubezpieczenie.

Rozwój kantorów stacjonarnych

Współczesne kantory sprawiają wrażenie nowoczesnych centrów finansowych, które świadczą bardzo szeroki zakres usług. Coraz częściej lokalizowane są również przy biurach podróży oraz posiadają nowe funkcjonalności, na przykład w rodzaju możliwości wypłaty euro z bankomatu w sieci Euronet. Zupełną nowość stanowią kantory automatyczne, bardzo przydatne podczas wymiany w bankomacie pieniędzy w różnych walutach. Obecnie kurs złota jest bardzo wysoki, za sprawą inwestorów oraz osób prywatnych obawiających się skutków kryzysu. Duży popyt na złoto sprawił, że zaczyna go wręcz brakować w różnych punktach skupu. Dlatego kantory przyjmuje złote monety praktycznie od wszystkich chętnych. Chociaż pod kontrolę Mennicy Państwowej znajduje się ponad połowa krajowego rynku złota inwestycyjnego, obrót tym kruszcem stanowi doskonały biznes dla wielu innych podmiotów, w tym także kantorów.

Wyszukiwanie kantorów

Najbardziej nowoczesne i wyróżniające się pod względem funkcjonalności kantory tradycyjne, przeglądać i porównywać można za pomocą podstrony https://strefawalut.pl/kantory. StrefaWalut to pierwsza wyszukiwarka kantorów w Polsce, za pomocą której znaleźć i porównać można nie tylko najlepsze stacjonarne placówki, ale również najbardziej okazyjne oferty kantorów internetowych. Pomimo dużego wzrostu funkcjonalności, wciąż najlepszą alternatywą dla tradycyjnych punktów pozostają e-kantory. Kursy walut w kantorach internetowych sprawdzić można również na stronie https://kantorlista.pl. Ta uruchomiona w 2017 roku porównywarka wyróżnia się bardzo nowoczesnym wyglądem oraz niemałą przejrzystością, co znacznie ułatwia przeglądanie poszczególnych działów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ