Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości, ma wiele zalet. Rozwiązanie to, jest w pełni uzasadnione ekonomicznie. Dlaczego więc nie inwestujemy w ten sposób? Problemem są często nieznajomość rynku i brak odpowiednich środków. Ale i tak, inwestycje w nieruchomości mają mnóstwo zalet. Jakich?

Jakie zalety, niesie ze sobą inwestowanie w nieruchomości?

1. Inwestor ma pełną kontrolę nad posiadaną inwestycją. Tak naprawdę, to on jest jej właścicielem. Może on więc wyremontować ją w dowolny przez siebie sposób, może ją oddać do użytku komukolwiek zechce… Jednym słowem – pełna wolność.

2. Niektóre nieruchomości, są sprzedawane przez poprzednich właścicieli po naprawdę fajnych i opłacalnych cenach. Inwestowanie w jakiekolwiek inne środki, nie daje tak dużych możliwości. Nikt nie sprzeda nam ani metali szlachetnych ani też innych dóbr, po tak okazyjnych cenach.

3. Inwestowanie w nieruchomości, daje możliwość płacenia niższych podatków. Dlaczego? Po pierwsze, nieruchomości są pozbawione podatku Belki, mają więc przewagę nad klasycznymi lokatami czy kontami oszczędnościowymi. Po drugie, przepisy polskiego prawa, dają możliwość zwlekania z zapłatą podatku przez naprawdę długi okres, sięgający nawet kilku lat.

4. Możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Ok, być może ta droga nie jest wcale aż tak „opłacalna ekonomicznie”, ale też jest ogromną „społeczną” zaletą. Zyskujemy w ten sposób mnóstwo kontaktów (często z młodymi i ciekawymi ludźmi). Czasem nawet, udaje się z nimi zawiązać jakieś konkretne kontakty biznesowe.

5. Wynajmowanie nieruchomości innym podmiotom, jest dość bezpiecznym punktem w naszym miesięcznym budżecie. Wszystko zależy od tego, komu udostępnimy daną nieruchomość. Sami też możemy negocjować wysokość wpłat. Jak już powiedzieliśmy, inwestowanie w nieruchomości jest tu bardzo elastyczną formą inwestycji.

Czy wobec tego warto pomyśleć nad tym problemem?

Tak, inwestowanie w nieruchomości jak najbardziej się opłaca. Problem jednak polega w tym, że wymaga poświęcenia sporych nakładów czasu i zrozumienia sytuacji nieruchomości w swoim a z czasem – również w innych miastach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ