XXI wiek to można by rzec swoisty raj dla oszustów. W każdym zawodzie znajdą się osoby, które będą chciały zyskać na niejasnych przepisach. Niestety na takich oszustów trafimy także w zawodach związanych z zaufaniem publicznym, jak np. pośród detektywów…

Pseudo – detektywi

Prawdziwy detektyw musi przede wszystkim posiadać licencję detektywistyczną. Sam fakt posiadania jej nie mówi nam co prawda nic o jego umiejętnościach, jednak jest swego rodzaju potwierdzeniem prawa do wykonywania tego zawodu oraz gwarantem, że zebrane przez niego dowody będzie można wykorzystać w sądzie. Co się stanie, kiedy wybierzemy osobę bez licencji?

Klęska dochodzenia

Cóż niestety ryzykujemy zupełną klęską. Otóż, jeśli taki detektyw będzie całkowicie nieprofesjonalnie prowadził swoje dochodzenie, to niestety osoba śledzona dość szybko zorientuje się, że ktoś zauważył jej występki. W efekcie będzie miała wiele czasu na przygotowanie odpowiedniego alibi. Co to oznacza? Na pewno wydamy wiele pieniędzy, a sprawy i tak nie wygramy…

Odpowiedzialność karna

Niestety zatrudnienie pseudo – detektywa może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje. Otóż jedynie licencjonowany detektyw może przetwarzać dane bez zgody osób. Oznacza to, że np. za podsłuch odpowiada nie tylko samozwańczy detektyw, lecz także w pewnej mierze osoba, która zleciła mu to zadanie.

Pseudo – detektyw a detektyw bez doświadczenia

Warto jeszcze wspomnieć, że wiele nieprzyjemnych sytuacji może nas także spotkać, jeśli nie zatrudnimy prawdziwego profesjonalnego detektywa. Wszelkie kłopoty zostały dokładnie opisane na stronie https://detektyw.com.pl, tu zaś warto wspomnieć krótko o tym, jak rozpoznać detektywa prawdziwego zdarzenia.

Prawdziwy detektyw

Taki fachowiec musi na pewno posiadać pozwolenie oraz licencję – dobrze jest, jeśli uzyskał ją jeszcze przed 2013 rokiem. Co więcej powinien dysponować jakimiś referencjami oraz pozytywnymi opiniami klientów. Na jego korzyść przemawia także uczestnictwo w różnych stowarzyszeniach detektywistycznych, wieloletni staż pracy oraz posiadanie ubezpieczenia OC.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym są fundusze inwestycyjne?
Następny artykułPerth Mint na 2018 rok
Redakcja 360money.pl

Finanse to moja praca, ale i pasja. Rynkiem pieniężnym interesuje się od przeszło 10 lat i ciągle odkrywam coś nowego.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ